teisipäev, 17. jaanuar 2017

PMK 16.-18. detsember 2016

Kokkuvõtte koostanud väikerühma liikmete tutvustused

Henri
Olen pärit Tallinnast ja elan Nõmme roheliste mändide all. Minu kodukogudus on EELK Nõmme Rahu, samuti käin 3D koguduse kogukonnas. Igapäevaselt tegelen “loomisega” - olen lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli magistrantuuri tootearenduse (konstruktori/mehaanikainseneri) eriala. See töö on põnev ja sisaldab rohkesti väljakutseid lahendada tehnilisi probleeme. Hetkel töötan enda ettevõttes, mis tegeleb robotite tootearendusega. Vabal ajal meeldib tõeliselt nautida igat vaba hetke.

Madis
Põline põltsamaalane, õpin ja tegutsen hetkel Viljandi Kultuuriakadeemias. Minu kodukogudus on EELK Põltsamaa Niguliste, kuid olen tihedalt seotud ka EELK Tallinna Jaani kogudusega. Vabad hetked mööduvad kitarri harjutades või proove tehes, meeldib ka lugeda, jalutada, head seltskonda nautida ja vahvaid retsepte köögis proovida. Üritan lähedastega võimalikult palju koos aega veeta, vahel harrastame koos spontaanseid retki.

Rain
Olen sündinud ja ristitud Viljandis. Hetkel resideerin pealinnas. Minu kodukogudus on EELK Põltsamaa Niguliste kogudus, kus olen tegev ka Talvepäevade mesilasena.

Joel
Pärit olen Võrumaalt, elukoht Tartumaa. Mul on kõrgharidus autonduse ja teeliikluskorralduse erialal. Tegelen ettevõtlusega, täpsemalt töötan teehoolde ettevõttes keskastme juhina. Minu hobid on autondus ja muusika. Mängin althorni kolmes koosseisus ja pakume ka muusikateenust matustel. Kodukogudus on Urvastes, aga käin aeg-ajalt Tartu Pauluse koguduses. Hetkel tegelen oma kodu rajamisega.

Vasakult: Henri, Rain, Joel ja Madis.

Selleks korraks antud kodutöö

Kodutöö oli kontemplatiivne (mõtisklev, kaemuslik) palve. Ühte kirjakohta soovitati lugeda 3x45 min. Kokku anti lugemiseks ja mõtisklemiseks 5 kirjakohta. Üldiselt tundus väljakutse raske, kuna endas rahu leidmiseks pidi paljude uitmõtete vastu võitlema. Tihtipeale on tihedas infomüras just seda mõtterahu raske saavutada. Pikapeale aga see õnnestus ja mõtted maandusid ette antud piiblikoha ümber. Harjutus andis uue kogemuse, kuidas mõtiskleda Sõna üle ja lasta Püha Vaimul endaga rääkida. Kindlasti tuleks aeg-ajalt seda jälle proovida.

4. nädalavahetuse kokkuvõte. Teema oli Püha Vaim ja vaimuannid

Nädalavahetuse seminare pidas Jukka Jämsen, kelle peamine teema oli Püha Vaimu töö, vaimuannid ja nende kasutamine. Jukka oli alguses ateist ja kiriku vastane, kui tal aga elu raskeks läks, nägi ta, et maailm on paha ja selles on vähe ilu – selle ilu ja puhtuse leidis ta lõpuks Jeesuses. Jukka rääkis, et ta peab oma missiooniks kiriku uuendamist: kiriku liikmeskond on Euroopas pidevas vähenemises, inimesed ei leia usust sisu ja peavad seda igavaks kombeks. Mujal maailmas aga, eriti Aafrika riikides, Aasias, Hiinas ja Lõuna-Koreas kasvab kirik jõudsalt. Seetõttu on oluline, et usk inimeste südametes oleks elav. Tegelikult on ju usuelu väga põnev ja pakub rohkelt väljakutseid, eesmärgistatud elu ja võimaluse näha imesid.

Jumal on hea, aga kuidas saame õppida usaldama seda head Jumalat? ARMUST, USUST JEESUSE KRISTUSE LÄBI. Jumal tahab anda meile igavese elu, head ja Püha Vaimu. Kui me piiblit ei loe ja Jumalat selle läbi tundma ei õpi, siis tekib Jumalast tõesti noomiva “koolidirektori” kuvand.

Jukka rääkis Pühast Vaimust, kelle kaudu Jumal tahab meile anda head ja teada oma tahet, kuna Jeesus, Isa ja Püha Vaim on üks (Jh 16:13-14). Püha Vaimu ülesanne on ühenduse hoidmine Isaga. Inglise keeles kaks sõna, mis tähistavad eesti keeles armu: mercy ja grace. Kui mercy tähendab patustele armu andmist s.t et neid ei karistata nagu ette nähtud, siis grace tähendab seda head, mida pole ära teenitud. Püha Vaimu kaudu on meile antud erinevad vaimuannid: tarkusesõna, tunnetusesõna, usu and, väge imetegudeks, prohvetliku kõnelemise and, and eristada vaime, keelte rääkimise and, keelte tõlgendamise and jne. Piibel ütleb, et me peaksime taotlema armastust ja nõudma vaimuande (1 Kr 14:1). Kirik peaks võtma kasutusele kõik vaimuannid, mis panevad koguduse kui Kristuse ihu elama.

Jukka Jämsen paremal, teda tõlgib Titta Hämäläinen.

Muudest tegevustest ülevaade

Reede
Reede õhtust jäid meelde erinevad kuulamise mängud, mis olid Püha Vaimu hääle kuulamise kohta väga näitlikud. Eriti jäid meelde “sallimängud”: asjade korjamine ja miinivälja ületamine. Tuli ilmselt esile see, et kõigepealt tuleb Püha Vaimu häält kuulama õppida ja siis saab seda teistest häältest eristada. Kõrvalhääled võivad olla kord tugevamad, kord nõrgemad, aga Püha Vaimu hääl on nagu kindel tasane sosin, mis juhatab inimest eluteel.

Laupäev
Laupäevast jäi peamiselt meelde seminarid, palve-õnnistamise aktsioon + õhtune sketš ja palvused ning väikegrupi aeg. Samuti harjutasime väikestes gruppides prohveteerimist, et näha, kas Püha Vaim tahab meie kaudu teisele inimesele midagi öelda. See tundus alguses hirmus, aga seal on õnneks reeglid, mis teemadest ei tohi rääkida ja oli ka okei, kui Vaim ei andnud mõne inimese kohta mitte midagi, mida talle edasi öelda. Õhtu lõppes õhtupalvuse ja lauamängudega.

Pühapäev
Pühapäeva hommik algas piiblikümblusega. Lugesime Luuka evangeeliumi esimesi peatükke ja sättisime end valmis kirikusse minema, kus osad meist lugesid palvekohti liturgias. Pärast võtsime Jukka juhtimisel nädalavahetuse arutletu kokku, rääkisime veel mercy ja grace’i vahest, prohveteerimise tõdedest ja õnnistasime Jukkat enne, kui ta asus koduteele Soome.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar